Idén már 19. alkalommal tartották meg az országos történelem versenyt az elmúlt hétvégén Szombathelyen a Savaria Egyetemi Központban. A vasi kezdeményezésű megmérettetésen az elődöntőkben országosan mintegy hatezer, 7-8.évfolyamos tanuló versenyzett, közülük 23 diák vett részt a döntőn. A résztvevőknek ezúttal az 1700 és 1815 közötti Európa és Magyarország történetével kapcsolatos tudásukról kellett számot adniuk, és ebből a legjobbnak a gödöllői Premontrei Szent Norbert Gimnázium tanulója, Volter Domonkos bizonyult. Az egyetlen Vas megyei versenyző, a büki Horváth Áron végül a kilencedik helyen végzett a megmérettetésen.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!