Teljes kapacitással folynak a mezőgazdasági munkák Vas megyében, az árpa és a napraforgó vetése is megkezdődött - mondta Lukács Zoltán, a Vas Megyei Kormányhivatal Földművelésügyi Igazgatóságának mezőgazdasági főfelügyelője az MTI-nek. A lehullott nagy mennyiségű csapadék és a földeket elárasztó belvíz miatt egy hónapos késében vannak a tavaszi munkák. A tervezettnél valószínűleg 15-20 százalékkal lesz kevesebb a tavaszi árpa. A tervek szerint 7400 hektáron nevelték volna a növényt, de mindeddig csak 4500 hektáron sikerült elvetni a magot. A kiesett területekre kukorica, szója esetleg napraforgó kerül majd. Az olajos növényt 7 ezer hektáron vetik majd el. Vas megyében egyébként 2 ezer hektárnyi az átnedvesedett, belvízzel elöntött terület. A gabonafélék az elöntést át tudták vészelni, az árvíz és a belvíz miatt viszonylag kis területen kell tartani az őszi növények kipusztulásától Vas megyében – tette hozzá a szakember.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!