Az alkotmánybíróság elutasította a DK beadványát, amiben az országgyűlés házszabály-módosításának eltörlését kérték. A Fidesz-frakció kezdeményezésére az országgyűlés 2011-ben tízről 12 főre növelte az országgyűlési frakciók minimális létszámát, ezzel megakadályozták, hogy az MSZP-ből kivált tíz képviselő frakciót alapítson. Az AB döntése szerint az országgyűlésnek joga van módosítani saját szervezeti működésének szabályait.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!