A Magyar Fürdőszövetséghez tartozó 106, egész évben működő fürdő 70 százaléka nyitja meg nyári részlegeit május elsején - mondta Vancsura Miklós ügyvezető elnök csütörtökön az MTI-nek. Felhívta azonban a figyelmet, hogy a strandszezont, de általában a turizmust is kedvezőtlenül érintheti, hogy az idén sokkal kevesebb hosszú, négynapos hétvége lesz. A fürdők tavalyi árbevételével kapcsolatban a szövetség elnöke elmondta, hogy az előzetes számítások alapján mintegy 50 milliárdos nettó árbevételre számítanak, ami 2 százalékos forgalomnövekedést jelentene 2011-hez képest.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!