Tibeti papírzászlót tűzött a városházán kihelyezett lobogók mellé a közgyűlés utáni sajtótájékoztatót követően Horváth Zoltán, az LMP országgyűlési képviselője. A politikus a kínai népköztársaság delegációjának érkezése kapcsán kikerült kínai lobogó mellé helyezte ki a tibeti zászlót. Azt monda azért, hogy kifejezze: pártja, a Lehet Más a Politika minden néppel szolidarít, így a székely zászló mellé úgy gondolja, jogosan teszi ki a kínaiak által elnyomott tibetiek nemzeti jelképét. A kis papírzászló egy percig sem volt a városháza erkélyén. Az önkormányzat munkatársa bevetette azt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!