Idén - három év szünet után - ismét Szombathely Fő tere a központja a tánc világnapi programoknak. A négyévestől a hatvanéves korosztályig közel ezer táncos lép színpadra. A táncosok délután két órától négy helyszínen váltják egymást: a rendezvénytéren állítják fel a nagyszínpadot, a Savaria téren és a Fő tér közepén, a tulipánfa árnyékában, a császárkő mellett is lesz egy-egy kisebb színpad. Az AGORA Szombathelyi Kulturális Központ és a városban működő szépszámú táncművészeti egyesület, együttes közös vállalása és összefogása keltette újra életre a rendezvényt. Ma délután a Balettől a néptáncig 3 helyszínen folyamatosan láthatja ország világ, hogy miért is nevezik a tánc fővárosának Szombathelyt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!