Befejeződött a 2012 októberében kezdődött energetikai fejlesztés a Savaria Egyetemi Központban, a projekt záró konferenciáját ma tartják (fél 2-kor). A felújítás kiterjedt a SEK „C” épületére, valamint a Pável Ágoston Kollégium Ady téri épületére. A projekt teljes értéke több mint 400 millió forint volt. A szombathelyi egyetem a Környezet és Energia Operatív Program keretén belül olyan fejlesztéseket valósított meg, amelyek a jövőben megoldást jelenthetnek az energiatakarékosság terén is. Mindkét helyszínen kicserélték a nyílászárókat, a födémeket, illetve a külső falak szigetelését is elvégezték. A kollégiumi épület új fűtési rendszerrel és energiatakarékos zuhany csaptelepekkel is gazdagodott. A felújításnak köszönhetően mintegy 60%-is energiamegtakarítás várható.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!