Szentgotthárd hivatalosan is elnyerte az Európai Energiaváros minősítést és címet - jelentette be kedden a Rába-parti városban tartott sajtótájékoztatón Maren Kornmann, a Forum European Energy Award nemzetközi irodájának vezetője. Elmondta, hogy a szervezetnek már több mint ezer európai település a tagja, a minősítést pedig annak alapján ítélik oda, hogy az adott település önkormányzata mennyire hatékonyan valósítja meg azokat a célokat, amelyeket a takarékos és hatékony energiafelhasználás terén az Európai Unió kitűz. Maren Kornmann bejelentette: a 78 szempontot figyelembe vevő vizsgálat eredménye alapján Szentgotthárd az elvárt 51 százalékos eredményt túltejesítve 55 százalékot ért el, így a következő négy évre elnyerte a címet.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!