Év végéig elkészül a 112-es számon hívható egységes segélyhívó központ. A teljes mentésirányítási rendszer fejlesztését pedig jövő tavaszra zárhatják le. Az egységes hívószámtól azt várják, hogy a mentési folyamat felgyorsul, és 15 percen belül mindenhová megérkezik a segítség. Miskolcon és Szombathelyen alakították ki a központokat. A rendszer elindulásával munkahelyeket teremtenek, ahol hátrányos helyzetűeket is foglalkoztatnak. A call centerekben váltásban dolgoznak majd az operátorok, így a két központ létrehozásával 850 új munkahely jön létre. A 112-es egységes hívószám mellett kezdetben még az eddigi segélyhívók - a 104, a 105 és a 107-es számok - is élni fognak. Az átalakítás több mint tízmilliárd forintba kerül. Ennek egy része kormányzati támogatás, másik részét pedig uniós fejlesztési forrásból finanszírozzák.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!