„Kerekesszékkel a világ” címmel tartott tréninget Szombathelyen Szekeres Pál, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős helyettes államtitkára. A szakminiszter délelőtt 10 órakor érkezett a Savaria Egyetemi Központba, ahol a sportcsarnokban 20 önkéntes részvételével mutatta be, hogyan birkózhat meg egy kerekesszékben élő ember a napi rutinfeladatokkal, hogyan közlekedhet és végezhet sporttevékenységet. A tréninggel arra szerették volna felhívni a figyelmet, hogy az érintettek semmivel sem tehetetlenebbek, mint ép társaik. Szekeres Pál, mint az esemény fővédnöke, jelen lesz a kerekesszékkel is teljesíthető Holdfényliget Kalandpark megnyitóján is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!