A Savaria és a Smidt Múzeum, a Múzeumfalu a Képtár és az ISEUM tartozik a most létrehozott új városi intézményhez. Májustól Csapláros Andrea vezeti a szervezetet, melynek már nem tagjai a megye városaiban lévő múzeumi egységek. Az új vezetőnek konkrét elképzelései vannak arról, hogy miként kellene működnie a Savaria Megyei Hatókörű Múzeumnak. Csapláros Andrea rádiónknak elmondta: sok a pályázati lehetőség, ezeket szeretné kihasználni a változtatásokhoz.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!