Megfelelt gyakorlatán az Őrség Mentőcsoport – erről tájékoztatott a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. A beszámoló emlékeztet: az Őrség-Goričko-Raab Mentőcsoport tavaly októberben alakult, a rendkívüli télben és a csapadékos tavaszban pedig élesben is bizonyította felkészültségét, ennek ellenére kötelező az éves gyakorlat, amit most, április utolsó hétvégéjén tartottak. Körmenden végezték el a feladatokat és a megfelelt minősítést kapták a mentőcsapat tagjai. Közben, tűzoltók gyakorlatoztak Szombathelyen, a megyeházán is: az ott dolgozókkal együtt gyakorolták, mi a teendő egy esetleges elektromos tűz esetén, ami a gyakorlat szerint az alagsorban ütött ki és kazánrobbanást okozott – a gyakorlaton a megfelelt minősítést kapták a résztvevők.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!