A Fidesz Szombathelyi szervezete közleményében azt írja, 15%-kal csökkenek vasúti tarifák, szemben a Gyurcsány-Bajnai-kormánnyal, amikor 140 százalékkal nőttek a vonatjegy árak. A MÁV döntése értelmében május 15-től pótjegyet kell váltani azokon a járatokon, amelyek legalább három megyét érintenek és közlekedési útvonaluk 100 kilométernél hosszabb. A Fidesz-frakció közleménye szerint azonban közbenjárásuknak köszönhetően 100-120 járaton, 15 vasúti vonalon 15 százalékkal csökkennek a tarifák. A vasúti pótjegyből befolyt összeget a MÁV kizárólag a vasúti színvonal emelésére fordíthatja, két év alatt 300 vasúti kocsit újítanak fel.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!