A tavaszi fák pollenszórása fokozatosan visszaszorul, erősödik viszont a nyári gyomoké, főleg a pázsitfűféléké – közölte az ÁNTSZ Facebook-oldalán szombaton. A mérések alapján az elmúlt napokban Vas megyében is csökkent a pollenterhelés, de a tavaszi fák virágpora még mindig előfordulhat tüneteket okozó mennyiségben a levegőben. Mindeközben elkezdődött a nyári gyomok pollenszórása: az eddigi adatok szerint a pázsitfűfélék pollenszemeit regisztrálták legnagyobb mennyiségben, a közepes szintet mindenhol elérte, sőt Budapesten, Békéscsabán és Miskolcon magas, Zalaegerszegen pedig nagyon magas szintet is mértek.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!