2011-ben a szakorvosi ellátás vesztesége 9,4 millió Ft volt, de s képviselők az önkormányzat pénzügyi problémái ellenére is a szakrendelés folytatása mellett döntöttek – számol be a város havilapja. Az elmúlt években Vas Megye Önkormányzatával közösen, fele-fele arányban fizették meg a veszteségeket. Január 1-jétől azonban az állam átvette a kórház működtetését, így a veszteségeket a városnak kell vállalnia. Ennek ellenére, továbbra is lesz szakorvosi rendelés Kőszegen, és a testületi ülésen úgy döntöttek, a kőszegi szakrendelő műszerállományának későbbi fejlesztését is vállalja a város.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!