A Vasi Evangélikus Egyházmegye 410 éves fennállása alkalmából hálaadó napot tartanak ma Sárváron. Érdekesség, hogy ezen a napon a megyében csak itt, Sárváron tartanak evangélikus istentiszteletet. Ennek köszönhetően mintegy 1200 résztvevőre számítanak a szervezők. Vas megye esperese, valamennyi evangélikus lelkésze, valamint a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület vezetői és több országos egyházi vezető is megtiszteli a rendezvényt. A történelmi Vas megye területéről ugyancsak érkeztek lelkészek és hívek: Burgenlandból tizenöt, míg Szlovéniából hat gyülekezetből várnak vendégeket. A rendkívüli eseményre a finnországi testvéregyházmegye, Mikkeli esperese is eljött, emellett még Szlovákiából és Erdélyből érkeztek evangélikusok.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!