A Gyöngyöshermán-Szentkirályi Polgári Kör vezetőjét pénteken tájékoztatták arról, hogy ezen a héten, csütörtökön tárgyalja a szombathelyi közgyűlés a Szentkirályi városrészre tervezett biomassza erőmű ügyét. Az előterjesztésben szereplő határozati javaslat ellen a Polgári Kör nyilvánosan tiltakozik. Petíciójukat eddig közel kétszáz lakó írta alá, bizonyítva ezzel, hogy Szombathely - így Szentkirály városrész lakossága is - kiáll az erőmű elutasítása mellett. Levelüket és az aláírásgyűjtő íveket eljuttatják Szombathely polgármesterének, a Városfejlesztési, Üzemeltetési és Környezetvédelmi Bizottságnak, és a Pénzügyi, Gazdasági és Jogi Bizottságnak is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!