Teljesen egészségesek, beszámíthatóak azok a szamarak, amelyek két hete egy férfit téptek szét - írja a Bors az állatorvosi szakvélemény alapján. Két hete Magyarszecsődnél egy 65 éves férfit rángattak le az állatok a motorjáról, aki belehalt a szamarak okozta sérülésekbe. Az ügyben foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt nyomoz a rendőrség. A szamarak sorsáról az állatorvosi szakvélemény birtokában a jegyző dönt. A hivatal veszélyes állatoknak minősítheti a szamarakat és kezdeményezheti elaltatásukat, de úgy is határozhatnak, hogy megfelelő tartási körülmények mellett tovább élhessenek.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!