Lisztérzékenység vizsgálatokat végeznek a város óvodáiban, a szülőket már korábban tájékoztatták a lehetőségről. Egy uniós pályázatnak köszönhetően jutottak az ingyenes tesztekhez. A vizsgálathoz szülői beleegyezés szükséges, ezután végzik a szűrést vércseppből. Ám arra is van lehetőség, hogy a kórház gyermekambulanciáján a szülő jelenlétében vizsgálják meg a nagycsoportos óvodást. Jövő év januárjáig tart a program – mondta el Mesterházyné Gyimesi Ilona köznevelési irodavezető.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!