A zalaegerszegi rendőrök elfogták azt a két fiatalembert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy 2013. május 7-én, május 9-én, és május 15-én három idős asszonyt támadtak meg Zalaegerszegen. A két férfi közül egyikük követte el a bűncselekményeket, a másik pedig biztosította társát. Mindhárom esetben az arany nyakláncot tépték ki áldozatuk nyakából. Harmadik áldozatukat egy 69 éves asszonyt fellökték, aki súlyos sérüléseket szenvedett. A Zala Megyei Rendőr-főkapitányság 2013. május 31-én sajtótájékoztatón számolt be az ügy részleteiről, amelyre meghívták a sértetteket is, akiknek Dr. Farkas Tibor r. alezredes városi rendőrkapitány átadta azokat a nyakláncokat, amelyeket a gyanúsítottak a rablás után zálogházba adtak. A Zalaegerszegi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya rablás és dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a 27 éves H. Norbert és a 24 éves T. Tamás ellen. A Zalaegerszegi Járásbíróság mindkét gyanúsítottat előzetes letartóztatásba helyezte.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!