A Dr. Kiss Gyula Kulturális Egyesület úgy véli: sok emberben felmerül a kérdés: lesz-e helye az évtizedek óta működő, értékteremtő intézménynek, a Megyei Művelődési és Ifjúsági Központnak Szombathelyen. Amint az rádiónkhoz eljuttatott közleményükben írják: a világos válasz késik, a tájékoztatás hiányos és ellentmondásos és az érdekek rejtve vannak. Ismételten arra kérik az illetékeseket, hogy vizsgálják felül korábbi döntésüket és felelősen tegyék mérlegre annak közvéleményi, politikai súlyát is. Az egyesület június 7-én (pénteken) 16 órakor nyilvános emlékezésre hív minden kultúra szerető embert az MMIK előtti térre és a kiüresedett intézménybe. Az egyesület képviselői azt kérik a résztvevőktől, hogy ötleteikkel, javaslataikkal segítsék az intézmény jövőjének, működésének újrafogalmazását, illetve hozzanak magukkal gyertyát, mécsest vagy az intézményhez köthető személyes relikviát.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!