A körmendi önkormányzat legutóbbi ülésén a városi rendőrkapitányság vezetője, Szendrődi Barnabás alezredes ismertette a térség közlekedési helyzetét. Ebből kiderült, hogy a személyi sérüléses balesetek száma az elmúlt évek során folyamatosan csökkenő tendenciát mutat. Jellemző, hogy a bevezetett intézkedéseknek köszönhetően a 8-as főút lakott területen kívüli szakaszain tavaly negyvenhét százalékkal kevesebb sérüléses baleset történt. De elhangzott az is, hogy a jelenlegi úthálózat katasztrofális állapotát és a járműforgalom adatait figyelembe véve csupán rendőri eszközökkel további jelentős balesetszám csökkenésre nem lehet számítani.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!