Iskolájuk jövőjével kapcsolatos döntésre várnak Pankaszon a fenntartó önkormányzatok – Pankasz, Kisrákos, Viszák – képviselői, az intézmény dolgozói és a szülők. Január 1-ig a három önkormányzat működtette az iskolát, januártól viszont az iskola fenntartója az állam, azon belül a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ lett. A központhoz tartoznak a járási tankerületek, amelyeknek a feladata volt az elmúlt hetekben, hogy elvégezzék az iskolák fenntarthatósági vizsgálatát. Ezek után a tankerület vezetője tett javaslatot az átszervezésre. Az átszervezési lehetőségeket ott vizsgálták, ahol az osztálylétszámok nem érték el a törvényben meghatározottakat. A pankaszi is ilyen, így született meg az a javaslat, miszerint a pankaszi iskola legyen az őriszentpéteri tagintézménye vagy telephelye. A minisztérium dönt az ügyben, ezt várják jelenleg a helyiek.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!