Elfogták Kőszeg közelében vasárnap hat óra körül azt a 25 éves férfit, aki rendőri őrizetből szökött meg egy budapesti kórházból - tájékoztatta Kovács Viktória, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t. Az MTI információi szerint a férfit rablás miatt vette őrizetbe a rendőrség, de az elfogása után orvosi ellátásra szorult, ezért a rendőrök a VII. kerületi Erzsébet kórházba szállították ellátásra. A fiatalember péntekre virradóra, a kórház ablakán kimászva, az ajtó előtt vigyázó két rendőr figyelmét kijátszva szökött meg. A szóvivő korábban az MTI-nek elmondta, hogy a zuglói kapitányság fogolyszökés megalapozott gyanúja miatt körözést adott ki a férfi ellen, és schengeni körözését is elrendelték. A fogolyszökés körülményeinek tisztázása folyamatban van - közölte Kovács Viktória.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!