Állandó fővárosi játszóhelyet adna a kormány a Nemzeti Színház éléről távozó Alföldi Róbertnek és társulatának - értesült az Origo kormányzati forrásból. Az informátor a hírportálnak azt mondta: indulásként 100-150 millió forintot adnának a társulatnak az előadóhelyek felújítására és egyéb költségekre, de ezen felül azt sem zárta ki, hogy működésre is kapnának havonta egy bizonyos összeget. Minderre azonban a jelek szerint már csak jövőre kerülhet sor. A teljes cikk itt olvasható.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!