Viharos szél, letört ágak, kidőlt fák – az elmúlt két nap eseményei

Az Országos Meteorológiai Szolgálat elsőfokú figyelmeztetést, majd riasztást adott ki Vas megye területére a viharos szél és erős széllökések miatt. A viharos erejű szél a tűzoltóknak is sok munkát adott.

A szabad sajtót egyre több támadás éri. Segítsd a hiteles újságírást!
Támogatom

Kilenc esetben riasztották a tűzoltókat május 3-án, szombaton az erős széllel összefüggő káreseményekhez. A legtöbb esetben kidőlt fák, letört faágak, autókra és villanyvezetékekre dőlt fák adtak munkát a tűzoltó egységeknek.

A szél mára sem veszített erejéből, a megye teljes területén elsőfokú riasztás van érvényben az erős széllökések miatt. A tűzoltók folyamatosan dolgoznak az időjárás okozta károk felszámolásán, ez idáig huszonöt esetben vonultak úttestre és személyautókra dőlt fák, leszakadt faágak, megbontott tetők, lehulló cserepek miatt. A megye valamennyi pontjáról érkeznek bejelentések, a legnagyobb számban azonban Szombathely és Kőszeg térségébe riasztják az egységeket.

A hivatásos, önkormányzati tűzoltók és önkéntes tűzoltó egyesületek mellett Hosszúpereszteg önkéntes tűzoltósága is részt vesz az események kezelésében, önállóan avatkoznak be a térségükben előforduló fakidőlések felszámolásakor.

A tömeges bejelentések hatékony kezelése érdekében megerősített szolgálatot lát el a megyei műveletirányítási központ.

adó 1% nyugat.hu 2025

Segítsd a szabad újságírást helyben is! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A szabad sajtót egyre több támadás éri, és a világot ellepik a hamis hírek. Támogassatok minket adótok 1 százalékával, hogy egy olyan országban élhessetek, ahol gyakorolhatjátok a jogaitokat.
Tovább a felajánláshoz!
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hírek