Embertelen körülmények között csempészték a menekülteket

Magyar rendőrök az ausztriai A4-es autópályáig követtek, majd ott állítottak meg egy kisbuszt, amelyben embertelen körülmények között összezsúfolva 22 menekült rejtőzött - írta a police.hu vasárnap.

A magyarországi rendőrségi ügyeletre péntek este érkezett egy lakossági bejelentés, hogy az M1-es autópályán, egy Ausztria irányába közlekedő kisbusz migránsokat szállít. Az autópálya járőrei a hegyeshalmi határátkelőhöz hajtottak, hogy a járművet ellenőrizzék, de a forgalmi viszonyok miatt nem tudták volna biztonságosan megállítani a furgont, ezért azt a rendőrök szolgálati gépkocsijukkal a határon át követték, és értesítették osztrák kollégáikat.

Az osztrák rendszámú kisbuszt az A4-es autópálya nickelsdorfi lehajtójánál állították meg a magyar rendőrök. A furgont két indiai születésű osztrák állampolgár vezette, a levegőtlen raktérbe zsúfolva tizennyolc afgán, három szíriai és egy pakisztáni férfi utazott. Az ügyben az osztrák rendőrség folytatja az eljárást - áll a honlapon.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek