Megint akadozik a Távhő Szombathelyen - de az Akacs Mihály utcában a vízvezeték mondta fel a szolgálatot

Oladon is baj van a vezetékkel. Negyedszer-ötödször állt le az elmúlt hetekben a szolgáltatás Szombathelyen.

Kedd reggel kaptuk a hírt, hogy a Vasivíz végez munkálatokat az Akacs Mihály utcában, ezért Szombathelyen az Engels Frigyes és a Szegedy Györgyné utcák közötti szakaszt lezárták:

Akacs Mihály utcai lezárás
Nyugat.hu
Akacs Mihály utcai lezárás
Nyugat.hu

Olvasónktól kaptuk közben a hírt, hogy az oladi suli előtti hídnál, ugyanott, ahol pár hete, szintén újra kilyukadt a távvezeték. Most dolgoznak a cseréjén:

Oladon kilyukadt a rendszer
Nyugat.hu

Az utóbbi másfél hónapban több olyan esettel találkoztunk, ahol a távfűtő rendszerben valamilyen meghibásodás történt. December elején a belvárosban állt le a fűtés. Megkerestük a Szomtáv hibabejelentőjét, akik műszaki okokra hivatkoztak.

A hét elején írtunk arról Több ezer lakásban leállt a távfűtés Szombathelyen 2019. January 28. 11:57 , hogy körülbelül 6500 lakásban állt le a szolgáltatás a Derkovitson Több ezer lakásban leállt a távfűtés Szombathelyen 2019. January 28. 11:57 és környékén. A meghibásodás oka a távvezetéken keletkezett két lyuk volt, ahol elfolyt a víz. A sokadik eset pedig a Püspöki iskolában történt. Ott a fűtéskimaradást szintén a távvezetékeken keletkezett lyuk okozta.

Nemrég utánajártunk, hogy a viszonylag rövid időn belül történt esetek vajon összefüggenek-e egymással. Rákérdeztünk a csőhálózat korára, állapotára. Sorozatos hibák a szombathelyi távfűtő rendszerben 2019. February 02. 07:54

Kocsis Tóth Ildikó, a Szombathelyi Távhőszolgáltató Kft sajtóreferense az alábbi választ adta kérdéseinkre:

A héten a Váci utcánál és a Petőfi Sándor utcánál történt távvezeték-lyukadások illetve a korábbi Thököly utcánál történt meghibásodás műszakilag nem áll egymással összefüggésben. Ezek mind egyedi, a helyi csővezetékhálózaton keletkezett meghibásodások voltak.

Szombathelyen összesen 22 km távvezetéken keresztül biztosítjuk a távhőszolgáltatást, amely vezetékrendszer egyes szakaszai elöregedtek. Szinte a teljes távvezetéki rendszer föld alatti hőtávvezeték, amelynek aktuális állapotát csak feltárással, a távvezeték kibontásával lehet megvizsgálni. Így sajnálatosan arra nincsen lehetőség, hogy a fűtési időszakon kívül a rendszer gyenge pontjait megvizsgáljuk, az esetleges lyukadásokat ilyen módon megelőzzük.

Az üzembiztonság érdekében a távvezetékek tekintetében csak azok cseréje hozhat eredményt, ezért felmértük a távvezetékrendszer korát és eddigi tapasztalataink alapján meghatároztuk azokat a kritikus pontokat, ahol a távvezeték rekonstrukciója szükségessé vált. A KEOP 5.3.1. pályázatban ezen kritikus szakaszokon a távvezeték-cseréjére és távhő elosztói rendszerek összekapcsolására nyújtottunk be pályázatot. A pályázatunk sikeres volt, így lehetőségünk nyílik 800 millió Ft támogatással, összesen 1,6 milliárd forintból hőtávvezeték cserét és a távhő elosztói rendszerek összekapcsolását megvalósítani.

A pályázat egy olyan konstrukcióban valósul meg, amelyben társaságunk nem egyedül vesz részt, hanem a Nemzeti Fejlesztési Programirodával, mint konzorciumi vezető partnerrel. A pályázatban foglaltak kivitelezésének időpontja még nem ismert, de mihelyt erről pontos információval rendelkezünk, akkor az érintetteket tájékoztatni fogjuk.

A távvezetéki rendszer korának ismeretében a tervezett távvezetéki rekonstrukció időpontjáig felkészültünk arra, hogy amennyiben távvezeték-lyukadás történik, akkor arra azonnal reagálni tudjunk. Az azonnali beavatkozáshoz szükséges anyag- és eszközállomány is a rendelkezésünkre áll, így kollégáink ilyen esetben haladéktalanul meg tudják kezdeni a hiba feltárását és elhárítását. Mindent megteszünk annak érdekében, hogy a meghibásodás és a hibaelhárítás ideje alatt az üzemzavar a lehető legkevesebb felhasználót a legrövidebb ideig érintse.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet