Nem kell feltétlenül beengednie a népszámlálási biztost a lakásába

Ismét a népszámlálással kapcsolatos csalásokra figyelmeztet a rendőrség.

Hamarosan a számlabiztosok felkeresik azon címeket, ahonnan nem érkezett kitöltés az online kérdőíven keresztül. A rendőrség felhívja a figyelmet, hogy a számlálóbiztost nem kötelesek beengedni az ingatlanjaikba az emberek.

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) október 19-én 10 óráig meghosszabbította a népszámlálás online adatszolgáltatási időszakát. Így október 20. és november 20. között számlálóbiztosok keresik fel azokat, akik nem töltötték ki az online kérdőívet. A rendőrség kiemelte, hogy az összeíró időszakban az embereknek nem kell beengedniük a számlálóbiztost az ingatlanjaikba, mert az interjú az utcán vagy a lépcsőházban, illetve egyéb közösségi helyiségben is lebonyolítható.

A népszámlálás során a számlálóbiztosok a személyes iratokat nem kérik el, ők viszont hitelt érdemlően, az okmányaikkal tudják igazolni magukat. Van számlálóbiztosi igazolványuk, amelyen szerepel a nevük és az azonosítószámuk, azonban kérésre fényképes igazolvánnyal (személyi igazolvány, jogosítvány, útlevél) is igazolják számlálói jogosultságukat.

A rendőrség kéri az érintetteket, hogy annak érdekében, hogy ne váljanak trükkös lopás vagy csalás áldozatává, legyenek körültekintőek. Kérhetnek tájékoztatást a számlálóbiztosról a Központi Statisztikai Hivatal ingyenesen hívható 06-80/080-143-as számán, ahol a cím megadása után a telefonos operátor megkeresi a címhez rendelt számlálóbiztost, és megadja a nevét, igazolványszámát.

Amennyiben minden elővigyázatosság ellenére bűncselekmény áldozatává váltak, hívják az ingyenes 112-es segélyhívó számot.

Kérik továbbá, hogy a bűncselekménnyel összefüggésbe hozható adatokat - mint például az elkövetők számát, személyleírásukat, az általuk használt gépjármű típusát vagy az ingatlanból történő távozásuk irányát - a lehetőségekhez képest pontosan adják át a rendőrség számára - írja a police.hu.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sokkoló