Elindult Nagyváradra Magyar Péter, több százan kísérik

Magyar Péter egyébként a bazilikánál aláírta a tegnap beígért feljelentést a miniszterelnök ellen.

Szerdán délelőtt elindult Budapestről Nagyváradra Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, hogy egy körülbelül 300 kilométeres gyaloglással tiltakozzon Orbán Viktor kijelentései ellen, amelyekkel szerinte a miniszterelnök „elárulta a külhoni magyarságot”. A menet célja – Magyar szerint – „a béke és a nemzeti egység” demonstrálása. Az akciót „Egymillió lépés” néven hirdették meg, és az útvonalat élőben lehet követni egy erre létrehozott honlapon.

A demonstratív zarándoklat a Szent István-bazilikától indult, miután a tervezett helyszínt, a Clark Ádám teret a Tour de Hongrie rajtja miatt nem tudták használni. Magyar beszédet is tartott a bazilika előtt, ahol százak gyűltek össze, sokan zászlókkal és transzparensekkel. „Nem magyar áll szemben a magyarral, mi komolyan gondoljuk, hogy nincs jobb, nincs bal, csak magyar” – mondta beszédében, és felszólította az embereket: csatlakozzanak hozzá, akár csak néhány kilométer erejéig is.

A menet hátterében Orbán Viktor múlt heti tihanyi beszéde áll, amelyben a miniszterelnök egyetértését fejezte ki a szélsőséges, magyarellenes román elnökjelölt, George Simion egyik kijelentésével. Ezt a lépést több politikai oldal, köztük a Tisza Párt és a Mi Hazánk is bírálta, és még Kövér László, illetve Szijjártó Péter is magyarázkodni kényszerült. Magyar Péter egyébként a helyszínen aláírta a tegnap beígért feljelentést a miniszterelnök ellen.

A Tisza Párt vezetője egy magyar zászlóval, hátizsákkal, fehér ingben vágott neki az útnak. Naponta 25–33 kilométer megtételét tervezi, a teljes út így több mint egy hetet is igénybe vehet. Az induláskor jelen volt Ruszin-Szendi Romulusz is, korábbi vezérkari főnök, aki farmerben, hátizsák nélkül jelent meg. A hangulat fesztiválszerű volt: népzene szólt, aktivisták fehér virágokat osztogattak.

Magyar jelezte: a román határt csak kis létszámú, legfeljebb húszfős csoporttal tervezik átlépni, hogy elkerüljék a feszültséget vagy esetleges incidenseket.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet