Mint ahogy évek óta mindig, idén is tilos korcsolyázni a szombathelyi Csónakázó- és a horgásztavon. A jégre lépést azért nem engedélyezi az üzemeltető SZOVA Zrt., mert a vízfelszín alatti réteg folyamatosan mozgásban van, a befolyó Arany-patak ugyanis állandóan frissíti és cseréli a vizet. Emiatt a tó egyes részeken be sem fagy, ahol pedig kialakul a jégréteg, ott sem egyenletes vastagságú, ezért életveszélyes lenne rajta korcsolyázni. Egyes helyeken a madarak jelenléte miatt nem fagy be a tó. Jelenleg a tó felületének 80 százaléka fagyott be, 2-3, helyenként 7-8 centi a jég vastagsága. A tilalomra táblák figyelmeztetnek a tó körül.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!