Szentpéterfának hasznosak a nyitott határok

A schengeni csatlakozással jól jártak az osztrák-magyar határ mellett fekvő Szentpéterfa lakosai. Az Ausztria irányába megnyílt régi utakon ugyanis könnyebben és gyorsabban érik el a környező vasi városokat. A határok megnyitása könnyebbséget jelent az Ausztriában tevékenykedő gazdálkodóknak is. Az osztrák hatóságok ugyanis korábban még feltartóztatták a mezőgazdasági gépeket, de ma már senki sem állítja meg őket, amikor az egyik földúton átlépik a határt. A szentpéterfai családok többsége még ma is rendelkezik birtokkal a sógoroknál.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek