Márciusban állítják ki a kecskemúmiát

Március 18-tól lesz látható a nagyközönség számára is Szombathelyen a Schmidt Múzeumból nemrég előkerült egyiptomi törpekecske-múmia. Amint arról korábban beszámoltunk a lelet dr. Schmidt Lajos szombathelyi orvos gyűjteményéből származik. Az időszámítás előtti harmadik században az egyiptomiak tömegével készítettek kisállat múmiákat, ezért a szakértők azt gondolják, hogy ez a lelet is abból a korból való. A múmiát a jövőben egyiptológus szakértő is megvizsgálja. Jelenleg úgy tudni, hogy ez az egyetlen ilyen múmia Magyarországon.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek