A közgyűlés a múlt héten szavazta meg az iparűzési adó rendelet módosítását. Ez akár 90 millió forint bevétel-kiesést is jelenthet a város számára. A változás értelmében ugyanis hatezer szombathelyi mikro- és kisvállalkozásnak nem kell jövőre helyi iparűzési adót fizetni, amennyiben az éves adóalapjuk nem haladja meg a két és fél millió forintot. A gazdasági válság miatt idén valószínűleg a Szombathelyen működő nagyvállalkozások is kevesebb adót fizetnek majd be városi kasszába. A csökkentett üzemmódban működő és kevesebb dolgozót alkalmazó cégek sem számíthatnak adókedvezményre, és adócsökkentésre.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!