A burgenlandi hatóságok engedélyt adtak a heiligenkreuzi hulladékégető megépítésére. Az égetőmű alig néhány száz méterre áll majd Szentgotthárdtól, a helyi és környékbeli önkormányzatok, civil szervezetek évek óta folytatnak elkeseredett küzdelmet a hulladékégető ellen. A tiltakozáshoz csatlakozott a magyar parlament, a kormány, a köztársasági elnök valamint több osztrák szervezet. Az építési engedély ellen négy hétig lehet fellebbezést benyújtani, az osztrák BIGAS szervezet és az ausztriai Zöld Párt már bejelentette, hogy fellebbeznek. Ehhez egyébként joga van annak a közel hatezer magyar állampolgárnak is, akik az osztrák törvények alapján ügyfélnek nyilvánították magukat az engedélyezési folyamat során.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!