Azt a szakmát tanítják, amire kereslet van a munkaerőpiacon. A Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési és Képzési Bizottság a következő tanévtől összehangolná a gazdasági igényeket az iskolai képzésekkel, és inkább olyan szakmát tanulnának a diákok, amiből a térségben hiány jelentkezik. Így kevesebb lehet a pályakezdő munkanélküli is. A bizottság dönt a támogatások elosztásáról is. Vas megyében túlkínálat van fodrászokból, helyettük inkább a férfiszabók képzését finanszírozzák. Tavaly 175 millió forint képzési támogatást kaptak a szombathelyi szakképző iskolák, a legtöbbet, 36 milliót, a Puskás- és a Gépipari-iskola.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!