Hadházy: furcsán gyors drogperek Zalaegerszegen, nagy a csend az ügy körül

Ezúttal a szomszédos vármegyében talált kétes ügyes az országgyűlési képviselő.

Gyanúsan gyorsan és feltűnően halk médiavisszhanggal zárult le egy tízvádlottas kábítószeres ügy Zalaegerszegen – hívta fel a figyelmet Hadházy Ákos a Facebook-oldalán. A független országgyűlési képviselő szerint az eset több kérdést vet fel, mint amennyit a hivatalos közlemények megválaszolnak.

A bíróság tájékoztatása alapján tízből nyolc vádlott már az előkészítő ülésen beismerte a bűnösségét. Hárman 6–8 év letöltendő börtönt kaptak, a többiek felfüggesztett büntetéssel megúszták. A vád szerint az elsőrendű vádlott amfetaminolajat szerzett be, speedet gyártott, társai – köztük egy helyi építési vállalkozó – pedig fogyasztották és terjesztették a drogot, mintegy 30 millió forint értékben, két éven át.

Hadházy szerint nemcsak a gyorsított tempó figyelemre méltó, hanem az is, hogy az ügyről alig jelent meg részletes beszámoló, miközben a kormány kommunikációja épp a drogellenes háborúról szól. A képviselő azt írja: a helyiek összefüggést sejtenek az ügy és korábbi, zalaegerszegi kábítószeres összejövetelek között, amelyek kapcsán egy ismert helyi politikus neve is felmerült. Hivatalos megerősítés erről nincs.

Az elsőrendű vádlott nem ismerte el a bűnösségét, így az ő ügyében még lesz tárgyalás. Hadházy szerint ott derülhet ki, marad-e a csend, vagy előkerülnek további részletek is.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek