Segítség nélkül a rászoruló hallgatók

Sok hátrányos helyzetű felsőoktatásban tanuló diáknak kínált segítséget eddig a Katapult Mentorprogram. A kezdeményezésben részt vevők folyamatos segítséget kaptak végzős társaiktól, akik mentorként tájékoztatták őket a támogatási- és pályázati lehetőségekről. A program azonban most megszűnik, a Minisztérium ugyanis nem kötött szerződést a rendszert működtető alapítvánnyal, pénzhiányra hivatkozva. A mentorok ugyan is félévente 40 ezer forintot kaptak. Nagy Antal a SEK hallgatói önkormányzatának alelnöke arról tájékoztatott, hogy a szombathelyi egyetemen 3 olyan hallgató van, aki részt vett a programban. Az alelnök reméli, hogy a mentorok kevesebb pénzért is vállalnák a feladatot.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek