Három vasi településen osztanak élelmiszercsomagot. Szőcén, Őrimagyarósdon és Gersekaráton 796 fogyasztó tart igényt az E.ON által felajánlott segítségre. A január végi, többnapos áramkimaradás alatt sok család mélyhűtőjében felolvadtak az élelmiszerek. Az áramszolgáltató tízezer forint értékű élelmiszercsomagot ajánlott fel a károsultaknak. Az igények összesítését, a csomagok összeállítását és kiosztását a Magyar Máltai Szeretetszolgálat koordinálja, a károsultak előreláthatóan március első hetében vehetik át a tartós élelmiszereket. Közben a Magyar Energia Hivatal azt vizsgálja, hogy valóban megtette-e mindent az E.ON a károk enyhítése, illetve megelőzése érdekében. Több településen ennek eredményétől teszik függővé, hogy indítanak-e kártérítési pert az ügyben.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!