A szombathelyi intézmény minden évben áprilisban rendezi meg a Derkovits Hetet. A programsorozathoz kapcsolódóan az idén két új kezdeményezés is várja a város általános iskolásait – mondta el rádiónknak Kovács Péterné igazgató. A Derkó – Művésztelepen március 9. és 20. között a legtehetségesebb diákok tanulhatnak neves szombathelyi művészektől. Az itt készült alkotásokból április 3-án nyílik kiállítás. A Verssoroló keretein belül pedig a legszebb 20 magyar versre adhatják le voksaikat a szombathelyi diákok. A kiválasztott műveket várhatóan egy gálaműsoron mutatják be április 8-án a Weöres Színházban.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!