Felügyelet mellett avatnak

Még mindig sok középiskolában és kollégiumban él az elsős diákok iskolai beavatásának hagyománya. Egy 2001-ben végzett kutatás szerint a felsőbb évesek jó esetben vicces, humoros feladatokat adnak az új nebulóknak, gyakran azonban kegyetlenkedésbe, erőszakba és megalázásba csap át a rituálé. A szombathelyi egyetemen is régi hagyomány a gólyák felavatása. Ezek a programok arra irányulnak, hogy a leendő hallgatók megismerjék a várost illetve egymást. Kiss Csaba az egyetem HÖK elnöke elmondta, hogy a gólyabál programjait előzetesen ellenőrzik.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek