Koporsóval a hulladékégető ellen

Szekérre tett koporsóval vonult át több száz magyar és osztrák környezetvédő civil szombaton Magyarországról Ausztriába a heiligenkreuzi ipari parkba tervezett hulladékégető ellen tiltakozva. A PRONAS és az ausztriai BIGAS szervezésében. A becslések szerint több mint ötszáz fős menet, rendezett sorokban, dobszóra vonult előbb az államhatáron lévő "Népek barátsága" emlékműhöz, ahol Bugán József, Szentgotthárd alpolgármestere elmondta: pénteken Budapesten az osztrák követségen a követ nem fogadta Viniczay Tibort, a város polgármesterét. "Kézfogás nélkül otthagyta őt" a követség lépcsőjén, amikor át akarta adni azt a több ezer képeslapot, amelyet az osztrák döntéshozóknak szántak, és amelyen az szerepelt, hogy a magyar lakosság nem kér a hulladékégetőből. Az osztrák természetvédők, a BIGAS aktivistái elmondták: Ausztriában is sokan vannak, akik elutasítják a tervezett beruházást, ezért mindent el fognak követni annak érdekében, hogy ez ne valósuljon meg.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek