Megvédik a munkahelyeket

Újabb sikeres pályázatok, ezer embernek marad meg az állása. Munkahelyek megőrzésére nyert támogatást hat szombathelyi cég az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány pályázatán. Szombathely egyik legnagyobb gyárában a BPW-Hungária Kft-nél tavaly még több mint 1300-an dolgoztak. A válság miatt ma már csak 963-an vannak. A korábbi három műszak helyett, csak egy műszakban termelnek. Munkaidejüket heti 4 illetve 3 napra csökkentették. A kieső napokra most a cég 108 millió forintos támogatást nyert el. Bár a dolgozók így is több mint 20 ezer forinttal kevesebb bért kapnak, a sikeres pályázatnak köszönhetően mindenkinek megmaradt a munkahelye.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek