Hat új csatorna-karbantartó géphez jut a VASIVÍZ ZRt. A korszerű berendezések közel 250 millió forintba kerülnek, ezt a szennyvízberuházásból megmaradt összegből finanszírozza a város. Az erről szóló szerződést pénteken írták alá a Városházán. Mint ismert, ötmilliárd forintot nyert Szombathely uniós pályázaton a szennyvízelvezetési-és tisztítási rendszer korszerűsítésére. Ebből már megvalósult a nyugati városrész csatornázása, a szennyvíztisztító telep korszerűsítése és bővítése, és komposztáló telep létesítése. Maradt azonban 1,7 milliárd forint, amit jövő év végéig fel kell használni. Ebből vásárolják a gépeket, fejlesztik a szennyvíztelepet, Kőszegen egy kisebb szakaszon csatornahálózatot építenek, és várhatóan a Zanati úti aluljáró sem fog megtelni többet vízzel.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!