Akár az Európai Unió elé is kerülhet a hulladékégető ügye

Kétkosárnyi, a heiligenkreuzi égetőmű elleni tiltakozó képeslappal érkezett Kismartonba Szentgotthárd polgármestere pénteken. Az elmúlt hónapokban 15 ezren vásároltak ilyet és dobták be a gyűjtőládákba a magyarországi Mol-kutaknál. A lapokat a tartományfőnöknek akarták átadni, de csak a folyosóig jutottak. A tartományfőnök munkatársa csak annyit ígért: átadja az üzenetet. A jószomszédi viszonyra hivatkozó képeslapok másik felét az égetőt építő Begas cég irodaházába vitték. A gázszolgáltató elnökségének képviselője rövid megbeszélés keretében fogadta a város polgármesterét. Viniczay Tibor a megbeszélés után magyar és osztrák újságírók előtt elmondta: a Begas kitart a határ közelébe tervezett beruházás mellett. A polgármester hangsúlyozta: barátsággal jöttek a burgenlandi tartományi székhelyre, s remélik, hogy végül mindkét fél számára elfogadható megoldással zárul az ügy. Viniczay egy újságírói kérdésre azt felelte: nem zárja ki a lehetőséget, hogy akár az Európai Bírósághoz forduljanak, de előtte még más jogi eszközöket akarnak igénybe venni.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek