Júniustól hatnapos munkahét a Styl-nél

A Szombathelyi Ruhagyár üzemében négy napos munkaidőkeretet vezettek be. A dolgozók változatlanul 40 órát dolgoznak, azonban az ötödik napot majd a nyári hónapokban, szombatonként dolgozzák le - tájékoztatott Péter Márta felszámoló biztos. Az intézkedésre a megrendelések visszaesése miatt volt szükség - tette hozzá a szakember. Bár a gyárak világszerte átlagosan 30 százalékos kapacitás csökkenéssel dolgoznak, az elmúlt szezont 15 százalékos kieséssel zárta a Styl. Ennek megfelelően a létszámot is a termeléshez igazítják: márciusban 18 főt, áprilisban pedig 22 főt bocsátottak el. A következő hónapokban azokon a területeken várható leépítés, ahol a teljesítmény 100 százalék alá esik.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek