Országos becslések szerint közel tízszeresére nőtt a napokban a szocpolért folyamodók száma, mivel a kormány júliustól felfüggesztené a lakásépítési támogatásokat. Szakály Gábor, a város szociális bizottságának elnöke arról számolt be, hogy a helyi irodában is megnőtt a forgalom. Ám nem csak a szociálpolitikai támogatás miatt keresik őket, hanem a meglévő lakáshiteleiket sem tudják fizetni a lakosok, így ehhez szeretnének segítséget kapni. Szakály szerint a kormány elhamarkodott és rossz döntést hozott a szocpol felfüggesztésével kapcsolatban, mert így a sürgető határidő miatt, azok is igénybe veszik majd, akik később a vállalt feltételeket nehezen teljesítik.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!