Vasban is felkészültek a sertésinfluenzára

Az ÁNTSZ munkatársai azonban mindenkit megnyugtatnak, hogy Magyarországon még nem találkoztak fertőzéssel. Dr. Gulyás Zita kistérségi tisztiorvos arról számolt be, még két héten keresztül működik az ilyenkor szokásos influenzafigyelő szolgálat, így a háziorvosok azonnal tájékoztatják a hivatalt, ha megbetegedéssel találkoznak. A doktornő egyébként arról is felvilágosított, hogy a sertéshús 70 fokos hőkezelése után, fertőzésveszély nélkül fogyasztható. Vas megyében egyébként közel 25.000 sertést tartanak, de fertőzésre az elmúlt jó néhány évben nem került sor.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek