A talajvédelmi igazgatóság Szombathelyen tájékoztatta a környékbeli települések jegyzőit. Nekik van ugyanis lehetőségük arra, hogy elrendeljék a kényszerkaszálást, ha egy területen parlagfüvet találnak. De ilyenkor a bírságot is meg kell fizetnie annak, aki nem gondoskodik a gyomnövény irtásáról. Ez az összeg, a terület nagyságától függően, akár ötmillió forint is lehet. A talajvédelmi igazgatóság öt felügyelője teljes munkaidőben a parlagfű elterjedését vizsgálja, főleg a parlagon hagyott földeken – tudtuk meg Káldy János igazgatóság vezetőtől.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!