300 ezer forint pénzbüntetésre ítélte a bíróság azt a vasvári orvost, akinek tavaly januárban meghalt egy betege. A vád foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés. Az ügyeletes orvost többször is riasztották a 38 éves férfihez, végül a hozzátartozók a mentőket hívták, mert nem érkezett meg. Amikor viszont a helyszínre ért, arra utasította a mentőket, hogy hagyják abba az időközben elhunyt férfi újraélesztését. A bíróság szerint ebben hibázott, mert az agyhalál beálltának megállapításához szükséges vizsgálatokat nem végezte el. A mentőktől sem kérdezte meg, hogy mióta próbálják újraéleszteni a férfit. Az ügyész tudomásul vette az ítéletet, az orvos és ügyvédje felmentésért fellebbez.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!